Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri hayatımızda çok büyük önem taşımaktadır. Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri yeni çıkan yasalar çerçevesinde Avrupa Birliği Standartlarına uygun olarak kamuya açık alanlardaki işletmere , yanıcı ve parlayıcı madde satışı ve üretimi yapan fabrika ve işletmelere , otellere sistem kurma zorunluluğu getirilmiştir. Günümüzde yangın haberleri çok çıkmamaktadır. Bunun en önemli sebebi şüphesiz alınan önlemlerdir. Bu önlemlerin en önemli olanı da Elektronik Yangın Alarm Sistemleri'dir.

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler göstermektedir ki, daha yangın başlamadan Elektronik Yangın Algılama Sistemleri sayesinde yangına müdahale edilmesine hatta otomasyon sayesindede yangının büyümeden söndürülmesine olanak sağlamaktadır.

Yangın Algılama Sistemleri, günümüzde Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi ve Adresli Yangın Algılama Sistemi olarak ikiye sınıflandırılır. Küçük işletmeler maliyet açısından konvansiyonel yangın algılama sistemini tercih etmektedir. Fabrika,otel vb. işletmelerde adresli yangın algılama sistemi kullanılmaktadır.

Güvenlik Sistemleri Spotu

güvenlik sistemleri spotu

Geçiş Kontrol Sistemleri Spotu

geçiş kontrol sistemleri spotu

Otomasyon Sistemleri Spotu

otomasyon sistemleri spotu