Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri Nelerdir?

Geçiş Kontrol Sistemleri insanları bir yere girişlerini kontrol etmek ve sınırlandırmak için kullanılan sistemlerdir. Geçiş Kontrol Sistemlerinde genel olarak kontrol noktası olarak turnikeler, kapılar, asansörler, otopark giriş – çıkış , yaya giriş - çıkış veya bariyerler kullanılmaktadır. Geçiş Kontrol Sistemleri yaygın olarak şirketlerin ve ofislerin girişlerinde ve çıkışlarında kullanılmaktadır.


Geçiş Kontrol Sistemleri kolay şifre girilerek giriş yapılmasından tutun da daha karmaşık algoritmalara sahip biyometrik okuyuculara kadar farklı sistemin yer aldığı bir alandır. Girişler basit bir kapı giriş okuyucusundan çok daha karmaşık bir network ağına kadar birçok farklı yöntemle kontrol edilebilir.

Geçiş Kontrol Sistemleri; Biyometrik Geçiş Sistemleri ve Kartlı Geçiş Sistemleri olarak sınıflandırılabilir.

İşletmeler için personel devamlılık kontrol sistemleri gibi zaman kontrollü sistemler ve bununla birlikte geliştirilmiş yazılımlar şirketler için git gide daha önemli bir yer tutmaktadır. Şirket yönetiminde hem güvenlik konusunda hem de çalışma saatleri ya da devamlılık gibi kontrol amaçlı verilerin toplanmasında geçiş kontrol sistemleri önemli bir veritabanının hızlı şekilde toplanmasını sağlanmaktadır.

Güvenlik Sistemleri Spotu

güvenlik sistemleri spotu

Otomasyon Sistemleri Spotu

otomasyon sistemleri spotu