Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri bir yere girişlerin/çıkışların kontrolünü sağlamak ve sınırlandırmak için kullanılan sistemlerdir. Genelikle kontrol noktası olarak turnikeler, kapılar, asansörler, otopark giriş/çıkış, yaya giriş/çıkış veya bariyerler kullanılmaktadır. Geçiş kontrol sistemleri en yaygın şirket ve ofislerin giriş ve çıkış noktalarında kullanılmaktadır. Antalya merkezli kurulan şirketimiz Aksis Güvenlik, geçiş kontrol sistemlerinizin kurulumunu kısa sürede tamamlamaktadır.

Geçiş kontrol sistemleri kolay şifreyle giriş yapılmasından tutun da, daha karmaşık algoritmalara sahip biyometrik okuyuculara kadar farklı sistemlerin yer aldığı bir alandır. Girişler, basit bir kapı giriş okuyucusundan çok daha karmaşık bir network ağına kadar birçok farklı yöntemle kontrol edilebilir.

İşletmeler için personel devamlılık kontrol sistemleri gibi zaman kontrollü sistemler ve bununla birlikte geliştirilmiş yazılımlar şirketler için zamanla daha önemli hale gelmektedir. Şirket yönetiminde hem güvenliği sağlamak hem de çalışma saatlerini denetlemek için uygun sistemlerdir. Geçiş kontrol sistemleri verilerin veritabanında düzenli ve hızlı şekilde toplanmasını sağlamaktadır.