GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Güvenlik Sistemleri yaşamımızın vazgeçilmesi haline gelmektedir. Özel yaşam alanlarımızın büyük ve küçük çaplı işletmelerin fabrikaların elektronik Güvenlik Sistemi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Güvenlik Sistemlerinin asıl ve halen kullanılmakta olan isimi CCTV kelimesi olan ve kökeni İngilizceye dayanan "Close Circuit TeleVision "sözcüklerinin baş harflerinin bir araya gelmektedir. Türkçe anlamı ise "Kapalı Devre Televizyon Sistemi" olarak tanımlanan kamera sistemidir. İzleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralardan alınan görüntülerin lokal bir bölgede, herkes tarafından erişimin olmadığı sadece yetkili kişilerin izlemesine izin verilen bir sistemdir.Güvenlik kamera sistemleri, her ne kadar güvenlik amaçlı olarak kullanılsa da günümüzde; kişi sayma, plaka okuma vb. alanlarda aktif olarak kullanılmaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri,zayıf akım sistemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılanıdır ve çok önemli bir yere sahiptir. Güvenlik kamera sistemleri; seslendirme ve acil anons sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemlerigibi bir çok sistem ile entegre olarak çalışmaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri günümüzde; caddeler, okullar, hastaneler, bankalar, ofisler, evler vb. aklımıza gelebilecek her yerde kullanılmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri Spotu

geçiş kontrol sistemleri spotu

Otomasyon Sistemleri Spotu

otomasyon sistemleri spotu