Acil Anons Sistemleri

Antalya Aksis Güvenlik olarak, acil anons sistemlerinin kurulumunu yapıyor, satış sonrası teknik destek sağlıyoruz.

Acil anons sistemleri, işletme içinde herhangi bir yangın veya doğal afet anında hayata geçirilmesi planlanan acil durum senaryolarının hayata geçirilmesinde, çalışanların ve ziyaretçilerin doğru ve hızlı biçimde bilgilendirilmesinde, haberleşmenin sağlanmasında insanların telaş etmeden herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermeden yönlendirme levhaları ve sesli acil anons sistemi sayesinde bulundukları ortamı tahliye etmelerine olanak sağlar. Acil durumlar dışında ise bina içi ve dış alanda anons ve müzik yayını yapmak için kullanılır. Acil anons sitemleri çok katlı binalarda, iş merkezleri, alış veriş merkezleri, oteller, fabrikalar ve havalimanlarına kadar her türlü işletmede kullanılmaktadır.

Acil anons sistemleri ve seslendirme ekipmanları merkez ünite, zon artırım üniteleri, amplifikatörler, mixer amplifikatörler, mikrofon ve isteğe bağlı olarak dvd, vcd ve usb çalarlar son olarakta sistemin en önemli unsuru ise sahada konumlandırılan hoparlörlerdir.

Acil anons sistemlerinin yapısı, kurulacağı tesise göre birden fazla bölgeden ve farklı senaryolardan oluşabilir. Bu yüzden sistemin kurulacağı tesisin önceden incelenmesi ve sistemin kurulacağı yere veya alana bağlı olarak bölge yapısı oluşturulmalıdır. Buna bağlı olarak yetkililer merkez ünite, zon artırım üniteleri, amplifikatörler, mixer amplifikatörler, mikrofon ve hoparlör vasıtası ile istenilen bölgelerde manuel ya da otomatik olarak anons yapabilirler.

Yangın algılama ve ihbar sistemleri olarak geçen acil anons sistemleri acil durum ve ikaz sistemleri ile uyumlu olarak çalışabilmektedir.